Bitcoin(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë, mbreti i arit dixhital në botën e aktiveve kripto dhe kompania më e madhe e pagesave Paypal(PayPal)A po ndikon në treg dhe po nxit tregun financiar shumë bullish

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe Digital Gold janë duke ndikuar në treg dhe po nxisin tregun financiar tepër të fortë

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe Digital Gold janë duke ndikuar në treg dhe po nxisin tregun financiar tepër të fortë

金融業界に革命を起こした仮想通貨(クリプトカレンシー)ビットコインは、2017年後半~2018年前半にかけて人気と知名度をあげました

今ではほとんどビットコインという名前を聞いたことがないという人は存在しないのではないでしょうか?

2020年12月17日には、ビットコインが過去最高の23,000$を記録

ビットコインは再び注目を集める存在となっています

2020Bitcoin arriti një rekord të lartë në 17 dhjetor 2014
Grafiku Bitcoin Bitcoin shënon rekorde rekord në 17 Dhjetor 2020

Faktori makroekonomik që ka rritur çmimin e Bitcoin është、Politikat e lehtësimit monetar të bankave qendrore në të gjithë botën po vazhdojnë.

Në sfondin e një situate të bllokuar ekonomike për shkak të shpërthimit të virusit të ri corona、Investitorët po zhvendosin në mënyrë të dukshme fondet në asete dixhitale pasi mbrojtja e inflacionit

Rrit vlerën e saj si një aktiv dixhital që mbron inflacionin

Gjigandi i pagesave Paypal(PayPal)Çmimi i aksioneve është 14 dhjetor 2020、Përditësuar çmimin më të lartë ndonjëherë

Mbreti i aseteve të kripto Digital Gold Bitcoin(BTC)A është çmimi më i lartë ndonjëherë Paypal, kompania më e madhe mashkullore e pagesave që ka një ndikim në tregun financiar(PayPal)
Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)A është çmimi më i lartë ndonjëherë Paypal, kompania më e madhe mashkullore e pagesave që ka një ndikim në tregun financiar(PayPal)

PayPal(PayPal)Filloi tregtimin ekskluziv të monedhës virtuale në Shtetet e Bashkuara pas 12 nëntorit 2020、Çmimi i aksioneve rritet 17%

Përveç kësaj, NASDAQ, i cili është i përqendruar në rezervat e teknologjisë, u rrit 6.5%, dhe S & P500, i cili ka shumë aksione të mëdha, u rrit 3.5%.

PayPal(PayPal)Atëherë、4Ne trajtojmë lloje të ndryshme të monedhave virtuale

Bitcoin、Ethereum、Para në dorë Bitcoin、Me 4 lloje monedhash të lehta、2021Në fillim të vitit、PayPal(PayPal)Rreth 26 milion kompani në të gjithë botën që përdorin shërbimin do të jenë në gjendje të blejnë duke përdorur monedhën virtuale

Që nga ky njoftim、Monedha virtuale po hyn në një kthesë në rritje

Isshtë analizuar se blerja nga PayPal e një sasie të madhe të monedhës virtuale në fillimin e shërbimit të ri është një nga faktorët prapa rritjes së çmimeve të aksioneve.

(1)Deri më tani, tregtimi i monedhës virtuale për qëllime investimi ishte aktiv,、Funksioni si "monedhë" për pagesa ishte e kufizuar

(2)PayPal(PayPal)Nëse zbatoni blerjen duke përdorur 4 lloje të monedhave virtuale、Funksioni i pagesës do të përmirësohet shumë

(3)MasterCard dhe VISA, kompanitë më të mëdha në botë të kartave të kreditit、Forcimi i bashkëpunimit me kompanitë e lidhura me monedhën virtuale

Kompanitë më të mëdha të kartave të kreditit në botë MasterCard dhe VISA gjithashtu po përshpejtojnë dhe forcojnë bashkëpunimin me kompanitë e lidhura me monedhën virtuale
Kompanitë më të mëdha të kartave të kreditit në botë MasterCard dhe VISA gjithashtu po përshpejtojnë dhe forcojnë bashkëpunimin me kompanitë e lidhura me monedhën virtuale

Disa analistë、Pretendimet se rritja e çmimeve të Bitcoin kanë një ndikim pozitiv në opinionin e Paypal

Anasjelltas、Mund të thuhet se Paypal ka një ndikim pozitiv në Bitcoin, sipas të dhënave të fundit.、PayPal mund të ketë fituar 70% të bitcoin-eve të sapo minuara

PayPal(PayPal)Është、2021Planet për të zgjeruar shërbimet e monedhës virtuale në të gjithë botën në fillim të vitit

Kompania Daniel Schulman(Dhe Schulman)CEO、PayPal thotë se është vetëm çështje kohe para se të fillojë të mbështesë monedhat dixhitale të bankës qendrore

Square dhe Paypal drejtojnë treg pozitiv të kriptomonedhave

Square, i cili operon aplikacionin e portofolit "Cash App" për smartphone,、Shitjet në lidhje me Bitcoin arritën një rekord të lartë prej 1 miliard dollarë në tremujorin e tretë

ne anen tjeter、PayPal njoftoi planet për shërbimet e aseteve kripto në tetor、Sepse kishte më shumë kërkesa sesa pritej、Vendosi të fillojë shërbimin më herët sesa ishte planifikuar fillimisht

Kërkesa për bitcoins nga investitorët institucionalë është gjithashtu e fortë Tregu i të ardhurave të bitcoin në Chicago Mercantile Exchange (CME) po përjeton një rritje rekord

Investitorët duan që Bitcoin të rritet më tej、Vazhdimi i trendit rritës、Do të ndikohen nga një gamë e gjerë investitorësh në të ardhmen

Alfred F. Kelly, CEO i Visa, i cili më parë ishte negativ si mjet pagese, tha、"Tregu i bitcoin është bërë një treg me shumë hyrje të reja." "Unë besoj se e ardhmja e kriptografisë është e sigurt".

Analist i kriptomonedhës、Për shkak se investitorët institucionalë dhe paratë e shitjes me pakicë po derdhen në tregun e bitcoin、Trendi aktual i ngritjes përshkruhet si një "situatë e shëndetshme"

Square dhe Paypal, shërbimet kryesore të pagesave në SHBA、Do të vazhdojë të shërbejë si një kanal që fondet individuale të investitorëve të derdhen në Bitcoin.

Pandemia e virusit të ri corona mund të ketë një ndikim të madh në çmimet e bitcoin

Koronavirus i ri(covid19)Korrelacioni i Pandemisë me Çmimin Bitcoin
Koronavirus i ri(covid19)Korrelacioni i Pandemisë me Çmimin Bitcoin

Ashtu si pandemia e koronavirusit të ri ka ndryshuar me shpejtësi mënyrën e punës dhe të jetuarit.、Ngjarjet e papritura nuk kanë gjasa të kenë një ndikim shpërthyes në tregtinë e kriptovalutave

Në Mars, kur pandemia e virusit të ri corona u përhap në të gjithë botën、Megjithëse çmimi u përgjysmua në vetëm një ditë、Që atëherë, vrulli i trendit rritës ka vazhduar të forcohet

Të jesh në anën e sigurt、Mund të jetë një ide e mirë të ndiqni përsëri Bitcoin-in

Bitcoin është rritur jashtëzakonisht që nga fillimi i vititPosted Articles Title : Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe Digital Gold janë duke ndikuar në treg dhe po nxisin tregun financiar tepër të fortë


Posted by : Valuta Virtuale Botërore / Valuta Kriptografike / Valuta e Re Ndërkombëtare e Portalit Global të Valutës Ndërkombëtare | Gvmg - Global Viral Marketing Group

最終更新日 : 27-02-2021


|
Share
> Faqja e kurimit të kriptomonedhave

Vendi i kurimit të kriptomonedhës

"Valuta Virtuale Botërore / Valuta Kriptografike / Portali Global i Valutës së Re Ndërkombëtare Dixhitale"

Në përputhje me nivelin global, monedha virtuale, kriptomonedha, bllokimi, lloji i mediave shoqërore përmbledhëse të informacionit faqja e portalit

Një faqe gjithëpërfshirëse e lajmeve për pasuritë e kriptos, baza botërore e transmetimit të informacionit(Faqja globale)Markat kryesore të valutave virtuale, emrat, llojet, karakteristikat, gradat, shkalla e ndryshimit, likuiditeti, çmimet, metodat e blerjes, vlera e tregut, grafikët në kohë reale, furnizimet, renditjet e vëllimit, etj. Teknologjia / teknologjia e Blockchain, tregtimi / blerja / shitja e valutave dixhitale Ndarja e informacionit dhe shpërndarja virale për njerëzit në të gjithë botën si një faqe lajmesh për të gjitha kriptovalutat, duke përfshirë lajme të dobishme, kolona, ​​tema dhe artikuj.

Le të shkojmë në hënë me ju si një tregtar super tregtar
Monedha virtuale / aktive kripto Faqja ndërkombëtare e portalit global
Gvmg - Global Viral Marketing Group

CTR IMG