Monedha virtuale botërore, kriptovaluta, monedha e re dixhitale ndërkombëtare
Faqja e portalit global të mediave kuruese

Çmimi i monedhës virtuale|Shuma e emetimit|emrin|Si punon|Praktikiteti|E ardhmja|Kërkesa dhe oferta|Analiza aktuale e bilancit të kërkesës
Shkalla më e lartë / fluturuese e çmimit të kriptomonedhës|Shkalla më e ulët e shpërthimeve|transaksioni|Dilni lart|Renditja në kohë reale
Të gjitha markat / monedhat e barit të Altcoin(Monedhë shit)informacioni|Shkëmbimi|Zyra e shitjeve|Banak këmbimi|Si të blini / blini|Si të dërgoni para|Krahasimi i tarifave
Grafiku i çmimeve kriptografike të aseteve|Kursi i këmbimit|Bazat|Analiza teknike|Informacioni i tregut në kohë reale
Informacione për tregun e monedhave kripto|ICO|IEO|STO|Ju|Rendi / reputacioni / vlerësimi / lajmet e fundit të monedhës dixhitale
Portofoli i aseteve kriptografike|Siguria|Aplikacion|Llojet dhe karakteristikat e parave elektronike Shpjegon informacione të dobishme për tregtim, etj.

Faqja e mediave të kurimit "Bota kriptomonedhë / faqja e portalit të monedhës virtuale"
Faqja e informacionit gjithëpërfshirës për bllokimin "Monedha Virtuale Botërore / Valuta Kriptografike / Uebsajt i Portalit Global Valuta e Re Ndërkombëtare" është e dashur nga të gjithë në uebfaqen mbarëbotërore.(SNS)Ndiqni, lidhjen e sitit, lëvizjen, të gjitha pjesët falas. Kjo faqe globale(Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar)Përkrahet nga tregtarët dhe ndikuesit në të gjithë botën dhe është përhapur ndërkombëtarisht me gojë më gojë.

 • 23/12/2020

[Lajm i trishtuar] Çmimi i XRP ra 24% në 24 orë ndërsa shkëmbimi filloi të hiqet nga lista. Shkëmbimi i kriptomonedhës "Binance" ra 41%.

XRP(Gurgullimë)Çmimet ranë 24% në 24 orë kur shkëmbimi filloi të heqë XRP(Gurgullimë)Çmimi është Binance në 3 ditët e fundit(Binance)Çmimi i një prej aktiveve më të vlefshme të kriptës në botë ka rënë pas një zhytjeje prej 41% në gjyqin e Komisionit të Letrave me Vlerë të SHBA kundër Ripple、Disa shkëmbime tashmë kanë XRP(Gurgullimë)Lajmi i padisë së Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimit të SHBA kundër Ripple ka dalë në dritë, duke shkaktuar një trazirë të madhe në tregun e monedhave virtuale.、XRP(Gurgullimë)Çmimi është Binance në 3 ditët e fundit(Binance)Ajo ra 41% më lart dhe u zhyt, sipas CoinMarketCap、Vlera e argumenteve XRP ka rënë me më shumë se 42% në 24 orët e fundit、Ai ka rënë me më shumë se 63% nga vlera e lartë prej 0.76 $ në 30 ditët e fundit, dhe tani është vetëm 0.25 $.、Disa shkëmbime të vogla tashmë kanë XRP(Gurgullimë)Të mos qenit në gjendje të tregtoni do të pësojë humbje të konsiderueshme për mbajtësit fizikë dhe tregtarët e valutave deri më tani、3Dy shkëmbime të vogla valutash virtuale-OSL(OSL)、Rrufetë […]

 • 22/12/2020

"US Sky Bridge" e cila mburret me shkallën më të madhe në Shtetet e Bashkuara(SkyBridge) Nisur monedhën virtuale Fondi Bitcoin dhe aplikuar në SEC

"US Sky Bridge" e cila mburret me shkallën më të madhe në Shtetet e Bashkuara(SkyBridge) Nisur fondi i kriptomonedhës Bitcoin dhe aplikuar në SEC Një fond mbrojtës shumë miliard dollarësh nga Anthony Scaramucci, një ish-Drejtor i Komunikimit i Shtëpisë së Bardhë, themelues i një kompanie investimesh në Wall Street, SHBA、Kryeqyteti Skybridge、Për të nisur një fond të ri Bitcoin (BTC)、Formulari D për një aplikim përjashtimi që paraqiti një kërkesë zyrtare në rregullatorin e letrave me vlerë të Sh.B.A.、Propozimi i postuar në faqen e internetit të Komisionit të Letrave me Vlerë të Hënën、Sipas dokumentit që thotë "SkyBridge Bitcoin Fund L.P." si lëshues dhe "SkyBridge Bitcoin Fund GP LLC" si personi në fjalë.、Fondi i propozuar është “Fondi mbrojtës “Skybridge, i cili klasifikohet si, nuk pranoi të njoftojë madhësinë e synimit të investimit、Investimi minimal nga investitorët individualë është 50,000 $ Rekrutimi është Rregullorja SEC. D përjashtohen、Me fjalë të tjera, fondi Bitcoin i propozuar nga Skybridge Capital është、Ky aplikacion do të thotë se është i disponueshëm vetëm për investitorët e çertifikuar、Urë qielli […]

 • 21/12/2020

JP Morgan Bitcoin është "i blerë shumë" por ari(ari)Parashikohet të thithë fonde nga

Bitcoin është ari(ari)Parashikohet të thithë para në kurriz të JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)Sipas analistëve、Investitorët institucionalë duhet të vazhdojnë të blejnë për të shmangur rënien e çmimeve、Pikëpamja është rozë dhe Bitcoin bullish është ari(ari)Mund të jenë investitorë institucionalë që shtojnë çmimin e Bitcoin (BTC), i cili parashikon se do të thithë para në kurriz të、Dhe JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)Raporti i ri pretendon në një koment të cituar nga Bloomberg më 18 dhjetor, 2020、JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)のニコラオス・パニギルトゾグルー氏率いるストラテジストはビットコインの将来における機関投資家の役割について最近の予測に付け加えた JPモルガン「ビットコインは “Blerje e tepërt”」 JPモルガン チェース(JPMorgan Chase & Bashkë)sipas、Fluksi i madh i fondeve të këtij muaji、価格修正を回避するために継続しなければ […]

 • 17/12/2020

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe Digital Gold janë duke ndikuar në treg dhe po nxisin tregun financiar tepër të fortë

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe ari dixhital ka një ndikim në treg dhe po nxit tregun financiar super bullish Monedha virtuale (kriptomonedha) Bitcoin që revolucionarizoi industrinë financiare është、2017Ai fitoi popullaritet dhe popullaritet nga gjysma e dytë e vitit në gjysmën e parë të vitit 2018. A nuk ka ndonjë që vështirë se ka dëgjuar për emrin Bitcoin tani? Bitcoin godet një rekord $ 23,000 në 17 Dhjetor, 2020 Bitcoin është edhe një herë në qendër të vëmendjes Faktorët makroekonomikë që kanë rritur çmimin e Bitcoin janë、Politikat e lehtësimit monetar të bankave qendrore në të gjithë botën po vazhdojnë. Në sfondin e situatës ekonomike të bllokuar nga shpërthimi i virusit të ri corona.、Investitorët po zhvendosin dukshëm fondet në asete dixhitale si mbrojtje të inflacionit, e cila po rrit vlerën e tyre si mjete dixhitale për të mbrojtur inflacionin Paypal, kompania më e madhe e zgjidhjes(PayPal)Çmimi i aksioneve është 14 dhjetor 2020、Përditësuar çmimi më i lartë ndonjëherë Paypal(PayPal)Filloi tregtimin ekskluziv të monedhës virtuale në Shtetet e Bashkuara pas 12 nëntorit 2020、Çmimi i aksioneve është 1 […]

 • 01/12/2020

A duhet të blej Bitcoin Gold Gold në vend se Gold?? Diskutimi më i nxehtë në Wall Street tani!

A duhet të blej Bitcoin në vend të Ari?? Diskutimi më i nxehtë në Wall Street tani! Me monedhën virtuale Bitcoin duke arritur një rekord të lartë、Investitorët institucionalë po tërheqin sasi të mëdha parash nga ari. A është kjo thjesht një rastësi?、Apo është fillimi i një kthesë që ka një ndikim serioz në monedhën virtuale dhe tregjet e metaleve të çmuar?、Nuk mund ta them me siguri、Nëse Bitcoin do të jetë një pasuri e krahasueshme me ari në të ardhmen、Debati është i ndarë, por、Debati tani është nëse Bitcoin do të jetë një ditë i krahasueshëm me ari si një aset për mbrojtjen e inflacionit dhe diversifikimin e portofolit.、Bitcoin, i cili është rritur 150% këtë vit, ra javën e kaluar、3Regjistroi rënien më të madhe që nga muaji、Investitori virtual i monedhës Jean-Marc Bonufu nënvizon paqëndrueshmërinë e lartë të Bitcoin, e cila po bën që investitorët e përgjithshëm të hezitojnë. "Ari ishte dikur një strehë e sigurt për botën dhe bebet.、Tani ajo po zëvendësohet nga asete si Bitcoin ".、Nëse edhe një pjesë e parave të mbajtura nga investitorët e përgjithshëm fillon të zhvendoset në industrinë e monedhës、Ish fond mbrojtës malli që do të ndryshojë strategjinë e diversifikimit të Wall Street […]

 • 23/11/2020

2020Bitcoin, i cili kaloi përkohësisht 19,100 dollarë më 24 nëntor 2014 dhe po tërheq vëmendjen përsëri

Cryptocurrency (aktiv kripto) që tregon një rritje çmimi që kujton një flluskë Bitcoin që rimerr vëmendjen për shkak të një rritje çmimi që kujton një flluskë Bitcoin më poshtë(BTC)Le të hedhim një vështrim në tabelën që është çmimi i Bitcoin、2020Mbi 1.2 milion jen më 10 tetor 2014、Vazhdoni të ngriheni nga atje、2020年11月24日に一時19100ドルを突破しました最後に19100ドルを突破したのは2018年1月8日で、2Çmimi më i lartë për herë të parë në 5 muaj (çmimi mesatar ditor)、Coincheck調べ)となりました しかし、Rritja e çmimit këtë herë、バブル期とは異なる冷静な状況を示していますこれまでの状況とは具体的に何が違うのでしょうか? 業界の第一線で活躍してきた者としては、2020Unë mendoj se vlerësimi i aktiveve kripto ka ndryshuar nga spekulime në asete që nga fillimi i vitit.

 • 14/10/2020

Bitcoin është bërë tashmë "Ari Dixhital"?

A është krijuar Bitcoin tashmë si "ari dixhital"? kohët e fundit、Bitcoin shpesh quhet "ari dixhital"、Të qenit një klasë e aseteve që nuk është e lidhur me një vend apo rajon specifik、Për shkak të ngjashmërive të tilla si kufizimet e lëshimit、Disa njerëz kanë thënë se është si ari, por、Nga intensiteti i luhatjeve të çmimeve gjatë periudhës së flluskës、Nuk pranohet gjerësisht、Harruar por、Kohët e fundit, fjala "ari dixhital" është shfaqur në mediat kryesore.、Për shkak të përhapjes së virusit të ri corona、Ndoshta vlera e aktiveve kripto që nuk janë të lidhura me një vend apo rajon të caktuar është rivlerësuar.? 2020viti、Përhapja e virusit të ri corona、Ajo ka ndryshuar jetën tonë në një mënyrë të paparë.、Unë kurrë nuk e kam parë atë para mesit të shkurtit 2020、Për shkak të lëvizjeve të rrezikut, të shqetësuar për ndikimin e koronavirusit në ekonominë reale、Tregu i aksioneve ra në një bisht tjetër dhe më pas、2020Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) lëshoi ​​një deklaratë pandemike në 11 Mars 2014.、Rrjedha po bëhet më e fortë、 […]

 • 01/02/2020

Mbretëria Financiare Zvicër Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po kalojnë në epokën e bitcoin Pjesa 3

Mbretëria Financiare Zvicër Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po zhvendosen në epokën e bitcoin Pjesa 3 DeFi(Financa e decentralizuar) Pritjet për të ardhmen Kjo mundësi DeFi(Financa e decentralizuar)Cfare eshte Cfare eshte DeFi(Financa e decentralizuar). Finance Financa e Decentralizuar:DeFi)、Një ekosistem financiar i ndërtuar në një rrjet blockchain Zviceran SEBA Bank ka karakteristika unike dollarë amerikanë、Dollari Hong Kong、Përdorimi i shumë monedhave të ligjshme të tilla si dollarë Singapori、Bitcoin、Ethereum、Mund të tregtoni monedha virtuale të tilla si Stella Rumen menjëherë. Mund të hapni një llogari në rreth 15 minuta me telefon. Nëse jeni një investitor i kualifikuar、Ju nuk keni pse të shkoni në Zvicër, "thotë CEO i SEBA Guido Bühler.(Guido Buehler)Ai thotë se ka aspekte thelbësore në biznesin bankar.、Ruajtja e çelësit privat të klientit Byrek me mjedër Micro PC(Mjedër Pi)Drejtoni nyjën tuaj të Rrjetit të Rrufesë të ndërtuar më sipër、Black River Asset Manag, i cili e quan veten një Libertarian […]

 • 30/01/2020

Mbretëria Financiare Zvicër Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po kalojnë në epokën e bitcoin Pjesa 2

Mbretëria Financiare Zvicra Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po zhvendosen në epokën e bitcoin Pjesa 2 Zvicra DAVOS- Industria bankare zvicerane、DAVOS, Zvicër, i famshëm për mbrojtjen e pasurisë së të pasurve nga kohërat antike- Industria bankare zvicerane、I njohur për mbrojtjen e pasurisë për një kohë të gjatë、Disa bankierë mendojnë se Bitcoin është i përshtatshëm për sektorin financiar zviceran, megjithëse bankat e tilla mund të jenë akoma në pakicë.、SEBA Bank AG, me seli në Cyrih, Zvicër, nëntor 2019、Përveç licencave të përgjithshme bankare、Ruajtja ligjore e monedhës、Ruajtja e monedhës virtuale、Karta e debitit e lidhur me monedhën virtuale që shndërrohet automatikisht në monedhë të ligjshme në pjesën e pasme në kohën e blerjes、Banka Zvicerane SEBA nisi një seri shërbimesh të tilla si tregtimi i monedhave virtuale përmes aplikacioneve mobile、Guido Bühler, CEO i Bankës Zvicerane SEBA, ka nisur një seri shërbimesh të tilla si tregtimi i valutave virtuale përmes kartave të debitit dhe aplikacioneve mobile.(Guido Buehler)Sipas z.、Banka është Black River Asset Management(Menaxhimi i Aseteve të Lumit të Zi)Guy Schw, gjithashtu themelues i […]

 • 13/12/2019

Mbretëria Financiare Zvicër Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po kalojnë në epokën e bitcoin Pjesa 1

Mbretëria Financiare Zvicra Bankat zvicerane me rrënjë financiare tashmë po kalojnë në epokën e bitcoin Pjesa 1 SEBA u krijua si një bankë kripto zvicerane e aseteve、Njoftoi ofertat e reja të shërbimeve në 9 vende Crypto Asset Bank në Zvicër(Banka e kriptomonedhave)SEBA Bank u krijua si、Shpallur më 12 dhjetor 2019 për të ofruar shërbime në 9 vende të reja Cilat janë 9 vendet e reja për t'u bashkuar?、Anglia、Franca、Gjermania、Austri、Portugalia、Holandë、Singapori、Hong Kong、Ne Itali、SEBA Banka fillon shërbimin e aktiveve kripto për investitorë institucionalë dhe të kualifikuar në SEBA Bank me seli në Cyrih, Zvicër、Përveç shërbimit bankar në internet të aktiveve kripto, ruajtjen dhe menaxhimin e aktiveve kripto、Financimi me asete kripto si kolateral Ne ofrojmë shërbime të tilla si shkëmbimi i aseteve kripto për monedhën ligjore Trajtimi i aktiveve kripto Bitcoin、Ethereum、Stella、Monedhë e lehtë、Një total prej 5 markash Ethereum Classic merren me aktive kripto、Bitcoin、Ethereum、Stella、Monedhë e lehtë、5 lloje të Ethereum Classic SEBA do të jenë Byroja Zvicerane e Monitorimit të Tregut Financiar në Gusht të këtij viti […]

 • 01/12/2019

Çfarë është Bitcoin? Çfarë është blockchain? Çfarë është miniera?

ビットコインとは?ブロックチェーンとは?マイニングとは? ビットコインとは?ビットコインってなに? ビットコイン(Bitcoin)は、Peer to Peer bazuar në protokollin me burim të hapur duke përdorur regjistrat e transaksioneve publike(f2f)を実現した決済で送金可能な通貨です ビットコイン(Bitcoin)は数ある暗号資産の中で「王様」のような象徴的な通貨 貴金属でいう金のような存在で人々の信用によって価値が決まり保たれます 中央銀行発行通貨、企業群のような中央集権型の発行体が無いのが特徴です ブロックチェーンとは?ブロックチェーンってなに? ビットコイン開発の過程でブロックチェーンは誕生した ブロックチェーンとは主にビットコインの取引を記録する分散型台帳を実現する為の技術です ブロックチェーンは、I referohet teknologjisë "të dhëna transaksioni" që formon thelbin e Bitcoin. Të dhënat e transaksionit (historia) quhet "transaksion".、ブロックは複数の取引の集合体ですこれらのブロックが連続して格納されている状態を「ブロックチェーン」と呼びます 暗号資産(仮想通貨)を送る際の取引履歴のデータを「取引」といい、 […]

> Faqja e kurimit të kriptomonedhave

Vendi i kurimit të kriptomonedhës

"Valuta Virtuale Botërore / Valuta Kriptografike / Portali Global i Valutës së Re Ndërkombëtare Dixhitale"

Në përputhje me nivelin global, monedha virtuale, kriptomonedha, bllokimi, lloji i mediave shoqërore përmbledhëse të informacionit faqja e portalit

Një faqe gjithëpërfshirëse e lajmeve për pasuritë e kriptos, baza botërore e transmetimit të informacionit(Faqja globale)Markat kryesore të valutave virtuale, emrat, llojet, karakteristikat, gradat, shkalla e ndryshimit, likuiditeti, çmimet, metodat e blerjes, vlera e tregut, grafikët në kohë reale, furnizimet, renditjet e vëllimit, etj. Teknologjia / teknologjia e Blockchain, tregtimi / blerja / shitja e valutave dixhitale Ndarja e informacionit dhe shpërndarja virale për njerëzit në të gjithë botën si një faqe lajmesh për të gjitha kriptovalutat, duke përfshirë lajme të dobishme, kolona, ​​tema dhe artikuj.

Le të shkojmë në hënë me ju si një tregtar super tregtar
Monedha virtuale / aktive kripto Faqja ndërkombëtare e portalit global
Gvmg - Global Viral Marketing Group

CTR IMG