KATEGORIA

BTC(Bitcoin)

  • 22/12/2020

"US Sky Bridge" e cila mburret me shkallën më të madhe në Shtetet e Bashkuara(SkyBridge) Nisur monedhën virtuale Fondi Bitcoin dhe aplikuar në SEC

"US Sky Bridge" e cila mburret me shkallën më të madhe në Shtetet e Bashkuara(SkyBridge) Nisur fondi i kriptomonedhës Bitcoin dhe aplikuar në SEC Një fond mbrojtës shumë miliard dollarësh nga Anthony Scaramucci, një ish-Drejtor i Komunikimit i Shtëpisë së Bardhë, themelues i një kompanie investimesh në Wall Street, SHBA、Kryeqyteti Skybridge、Për të nisur një fond të ri Bitcoin (BTC)、Formulari D për një aplikim përjashtimi që paraqiti një kërkesë zyrtare në rregullatorin e letrave me vlerë të Sh.B.A.、Propozimi i postuar në faqen e internetit të Komisionit të Letrave me Vlerë të Hënën、Sipas dokumentit që thotë "SkyBridge Bitcoin Fund L.P." si lëshues dhe "SkyBridge Bitcoin Fund GP LLC" si personi në fjalë.、Fondi i propozuar është “Fondi mbrojtës “Skybridge, i cili klasifikohet si, nuk pranoi të njoftojë madhësinë e synimit të investimit、Investimi minimal nga investitorët individualë është 50,000 $ Rekrutimi është Rregullorja SEC. D përjashtohen、Me fjalë të tjera, fondi Bitcoin i propozuar nga Skybridge Capital është、Ky aplikacion do të thotë se është i disponueshëm vetëm për investitorët e çertifikuar、Urë qielli […]

  • 21/12/2020

JP Morgan Bitcoin është "i blerë shumë" por ari(ari)Parashikohet të thithë fonde nga

Bitcoin është ari(ari)Parashikohet të thithë para në kurriz të JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)Sipas analistëve、Investitorët institucionalë duhet të vazhdojnë të blejnë për të shmangur rënien e çmimeve、Pikëpamja është rozë dhe Bitcoin bullish është ari(ari)Mund të jenë investitorë institucionalë që shtojnë çmimin e Bitcoin (BTC), i cili parashikon se do të thithë para në kurriz të、Dhe JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)Raporti i ri pretendon në një koment të cituar nga Bloomberg më 18 dhjetor, 2020、JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)Nikolaos Panigilt Zogru, një strateg në Bitcoin, shtoi parashikimet e tij të fundit mbi rolin e investitorëve institucionalë në të ardhmen e Bitcoin. “Blerje e tepërt”JP Morgan Chase(JPMorgan Chase & Bashkë)sipas、Fluksi i madh i fondeve të këtij muaji、Duhet të vazhdoni të shmangni rregullimet e çmimeve […]

  • 17/12/2020

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe Digital Gold janë duke ndikuar në treg dhe po nxisin tregun financiar tepër të fortë

Bitcoin, mbreti i aseteve të kriptos(BTC)Priceshtë çmimi më i lartë ndonjëherë(PayPal)Dhe ari dixhital ka një ndikim në treg dhe po nxit tregun financiar super bullish Monedha virtuale (kriptomonedha) Bitcoin që revolucionarizoi industrinë financiare është、2017Ai fitoi popullaritet dhe popullaritet nga gjysma e dytë e vitit në gjysmën e parë të vitit 2018. A nuk ka ndonjë që vështirë se ka dëgjuar për emrin Bitcoin tani? Bitcoin godet një rekord $ 23,000 në 17 Dhjetor, 2020 Bitcoin është edhe një herë në qendër të vëmendjes Faktorët makroekonomikë që kanë rritur çmimin e Bitcoin janë、Politikat e lehtësimit monetar të bankave qendrore në të gjithë botën po vazhdojnë. Në sfondin e situatës ekonomike të bllokuar nga shpërthimi i virusit të ri corona.、Investitorët po zhvendosin dukshëm fondet në asete dixhitale si mbrojtje të inflacionit, e cila po rrit vlerën e tyre si mjete dixhitale për të mbrojtur inflacionin Paypal, kompania më e madhe e zgjidhjes(PayPal)Çmimi i aksioneve është 14 dhjetor 2020、Përditësuar çmimi më i lartë ndonjëherë Paypal(PayPal)Filloi tregtimin ekskluziv të monedhës virtuale në Shtetet e Bashkuara pas 12 nëntorit 2020、Çmimi i aksioneve është 1 […]

  • 01/12/2020

A duhet të blej Bitcoin Gold Gold në vend se Gold?? Diskutimi më i nxehtë në Wall Street tani!

A duhet të blej Bitcoin në vend të Ari?? Diskutimi më i nxehtë në Wall Street tani! Me monedhën virtuale Bitcoin duke arritur një rekord të lartë、Investitorët institucionalë po tërheqin sasi të mëdha parash nga ari. A është kjo thjesht një rastësi?、Apo është fillimi i një kthesë që ka një ndikim serioz në monedhën virtuale dhe tregjet e metaleve të çmuar?、Nuk mund ta them me siguri、Nëse Bitcoin do të jetë një pasuri e krahasueshme me ari në të ardhmen、Debati është i ndarë, por、Debati tani është nëse Bitcoin do të jetë një ditë i krahasueshëm me ari si një aset për mbrojtjen e inflacionit dhe diversifikimin e portofolit.、Bitcoin, i cili është rritur 150% këtë vit, ra javën e kaluar、3Regjistroi rënien më të madhe që nga muaji、Investitori virtual i monedhës Jean-Marc Bonufu nënvizon paqëndrueshmërinë e lartë të Bitcoin, e cila po bën që investitorët e përgjithshëm të hezitojnë. "Ari ishte dikur një strehë e sigurt për botën dhe bebet.、Tani ajo po zëvendësohet nga asete si Bitcoin ".、Nëse edhe një pjesë e parave të mbajtura nga investitorët e përgjithshëm fillon të zhvendoset në industrinë e monedhës、Ish fond mbrojtës malli që do të ndryshojë strategjinë e diversifikimit të Wall Street […]

  • 23/11/2020

2020Bitcoin, i cili kaloi përkohësisht 19,100 dollarë më 24 nëntor 2014 dhe po tërheq vëmendjen përsëri

Cryptocurrency (aktiv kripto) që tregon një rritje çmimi që kujton një flluskë Bitcoin që rimerr vëmendjen për shkak të një rritje çmimi që kujton një flluskë Bitcoin më poshtë(BTC)Le të hedhim një vështrim në tabelën që është çmimi i Bitcoin、2020Mbi 1.2 milion jen më 10 tetor 2014、Vazhdoni të ngriheni nga atje、2020Ai përkohësisht shpërtheu 19,100 dollarë më 24 nëntor 2018. Hera e fundit që theu 19,100 dollarë ishte 8 janari 2018.、2Çmimi më i lartë për herë të parë në 5 muaj (çmimi mesatar ditor)、Sipas Coincheck)、Rritja e çmimit këtë herë、Ajo tregon një situatë të qetë ndryshe nga periudha e flluskave. Cili është ndryshimi specifik nga situata e mëparshme? Si një person që ka qenë aktiv në vijat e para të industrisë、2020Unë mendoj se vlerësimi i aktiveve kripto ka ndryshuar nga spekulime në asete që nga fillimi i vitit.

Vendi i kurimit të kriptomonedhës

"Valuta Virtuale Botërore / Valuta Kriptografike / Portali Global i Valutës së Re Ndërkombëtare Dixhitale"

Në përputhje me nivelin global, monedha virtuale, kriptomonedha, bllokimi, lloji i mediave shoqërore përmbledhëse të informacionit faqja e portalit

Një faqe gjithëpërfshirëse e lajmeve për pasuritë e kriptos, baza botërore e transmetimit të informacionit(Faqja globale)Markat kryesore të valutave virtuale, emrat, llojet, karakteristikat, gradat, shkalla e ndryshimit, likuiditeti, çmimet, metodat e blerjes, vlera e tregut, grafikët në kohë reale, furnizimet, renditjet e vëllimit, etj. Teknologjia / teknologjia e Blockchain, tregtimi / blerja / shitja e valutave dixhitale Ndarja e informacionit dhe shpërndarja virale për njerëzit në të gjithë botën si një faqe lajmesh për të gjitha kriptovalutat, duke përfshirë lajme të dobishme, kolona, ​​tema dhe artikuj.

Le të shkojmë në hënë me ju si një tregtar super tregtar
Monedha virtuale / aktive kripto Faqja ndërkombëtare e portalit global
Gvmg - Global Viral Marketing Group

CTR IMG
gabim: Alarmi: Përmbajtja është e mbrojtur !!