Светска виртуелна валута, криптовалута, нова меѓународна дигитална валута
Веб-страница за глобален портал за медиуми

Виртуелна цена на валутата|Износ на издавање|име|Како работи|Практичност|Иднина|Побарувачката и понудата|Анализа на рамнотежа на реалната побарувачка
Стапка на пораст / пораст на цената на криптовалутата|Најниска стапка на рафали|трансакција|Излези високо|Пласман во реално време
Сите брендови на Altcoin / парички од трева(Срачка паричка)информации|Размена|Канцеларија за продажба|Бројач на размена|Како да купите / купите|Како да испраќате пари|Споредба на такси
Табела за цени на криптографски средства|Девизен курс|Основи|Техничка анализа|Информации за пазарот во реално време
Информации за пазарот на крипто валути|МЦК|IEO|СТО|ТИ|Дигитален валутен ранг / репутација / рејтинг / ударни вести
Криптографски паричник со средства|Безбедност|Апликација|Видови и карактеристики на електронски пари Објаснува корисни информации за тргување итн.

Медиумска курациона страница „Светска страница за криптовалути / портал за виртуелни валути“
Интернет-страницата за сеопфатна информација за блокчеин „Светска виртуелна валута / криптографска валута / веб-страница на глобален портал за нова меѓународна дигитална валута“ е сакана од сите на светската мрежа. Социјална мрежа(СНС)Следете, линк на страницата, зуи, сите споделувајте бесплатно. Оваа глобална страница(Меѓународна вселенска станица)Поддржан од трговци и влијателни страни низ целиот свет и се шири на меѓународно ниво од уста на уста.

 • 23/12/2020

[Тажна вест] Цената на XRP падна за 24% за 24 часа кога размената започна да се брише од берзата Размена на криптовалути „Бинанс“ падна за 41%.

XRP(Бран)Цените паднаа за 24% во рок од 24 часа, бидејќи размената го избриша XRP(Бран)Цената е Binance во последните 3 дена(Бинанс)Падна за 41% во цената на еден од највредните крипто средства во светот по откривањето на постапката на Комисијата за хартии од вредност на САД против Ripple、Некои размени веќе имаат XRP(Бран)Веста за постапката на Комисијата за хартии од вредност на САД против Ripple излезе на виделина、XRP(Бран)Цената е Binance во последните 3 дена(Бинанс)Падна за 41% над и се сруши, според CoinMarketCap、Вредноста на XRP токените падна за повеќе од 42% во последните 24 часа、Падна за над 63% од највисокото ниво од 0,76 УСД во последните 30 дена и сега е само 0,25 УСД.、Некои мали размени веќе имаат XRP(Бран)Неспособноста за трговија ќе претрпи значителни загуби за трговците со forex и трговците со forex досега、3Две мали размена на виртуелни валути-OSL(OSL)、Брадестиот изш […]

 • 22/12/2020

„US Sky Bridge“ кој може да се пофали со најголем обем во САД(СкајБриџ) Лансирана виртуелна валута Bitcoin Fund и се примени во ДИК

„US Sky Bridge“ кој може да се пофали со најголем обем во САД(СкајБриџ) 」仮想通貨 ビットコインファンドを立ち上げSECに申請 米国 ウォール街の投資会社創業者 元ホワイトハウス広報部長 アンソニー・スカラムーチ氏の数十億ドル規模のヘッジファンド、Капитал Скајбриџ、Да започне нов фонд за Bitcoin (БТК)、米国の証券規制当局に正式な申請書を提出した 免除申請のためのフォームDは月曜日に証券取引委員会のウェブサイトに掲載された提案書には発行体として「SkyBridge Bitcoin Fund L.P.」 関係者として「SkyBridge Bitcoin Fund GP LLC」が記載されている 文書によると、Предложениот фонд е “Хеџ фонд “Скајбриџ, кој е класифициран како, одби да ја објави големината на целта на инвестицијата、個人投資家からの最低投資額は5万ドルとなる 募集はSECのReg. D ослободени、Со други зборови, фондот Bitcoin предложен од Skybridge Capital е、認定された投資家のみが利用できることを意味しています この申請はスカイブリッジ […]

 • 21/12/2020

ЈП Морган Биткоин е „претерано купено“, но злато(злато)Предвидено е да цица средства од

Биткоинот е злато(злато)Предвидено е да цица пари на сметка на ЈП Морган Чејс(JPMorgan Chase & Копродукции)Според аналитичарите、Институционалните инвеститори треба да продолжат да купуваат за да избегнат пад на цените、Изгледите се розови и нахакан Биткоин е злато(злато)Можеби се институционални инвеститори кои ја зголемуваат цената на Биткоин (БТК), што предвидува дека ќе цица пари за сметка на、И ЈП Морган Чејс(JPMorgan Chase & Копродукции)Новиот извештај тврди во коментар цитиран од Блумберг на 18 декември 2020 година、ЈП Морган Чејс(JPMorgan Chase & Копродукции)Николаос Панигилт Зогру, стратег, додаде на неодамнешните предвидувања за улогата на институционалните инвеститори во иднината на Биткоин. ЈП Морган „Биткоин е “Претерано купено”ЈП Морган Чејс(JPMorgan Chase & Копродукции)според、Голем прилив на средства од овој месец、Мора да продолжите да избегнувате прилагодувања на цените […]

 • 17/12/2020

Биткоин, кралот на крипто активата(БТК)Дали е највисоката цена досега(PayPal)И Дигиталното злато влијае на пазарот и го движи супер нахакан финансискиот пазар

Биткоин, кралот на крипто активата(БТК)Дали е највисоката цена досега(PayPal)И дигиталното злато има влијание на пазарот и го управува финансискиот пазар супер нахакан Виртуелната валута (криптовалута) Биткоин што ја револуционираше финансиската индустрија е、2017Се здоби со популарност и популарност од втората половина на годината до првата половина на 2018 година. Зарем нема некој што сега едвај слушнал за името Bitcoin? Биткоин достигна рекордни 23.000 УСД на 17 декември 2020 година Биткоинот повторно е во центарот на вниманието Макроекономските фактори што ја зголемија цената на Биткоин се、Продолжуваат политиките за монетарно олеснување на централните банки ширум светот Наспроти позадината на економската состојба заглавена од избувнувањето на новиот вирус корона.、Инвеститорите значително ги префрлаат средствата кон дигитални средства како заштита од инфлација, што ја зголемува нивната вредност како дигитални средства за да ја заштити инфлацијата Paypal, најголемата компанија за порамнување(PayPal)Цената на акциите е на 14 декември 2020 година、Ажурирана највисоката цена досега Paypal(PayPal)Започна ексклузивно тргување со виртуелна валута во Соединетите држави по 12 ноември 2020 година、Цената на акциите е 1 […]

 • 01/12/2020

Треба ли да купам дигитално златно биткоин отколку злато?? Најжешката дискусија на Вол Стрит во моментов!

Треба ли да купам биткоин отколку злато?? Најжешката дискусија на Вол Стрит во моментов! Со виртуелната валута Bitcoin достигнува рекордно високо ниво、Институционалните инвеститори повлекуваат големи количини пари од злато Дали е ова само случајност?、Или тоа е почеток на пресврт кој има сериозно влијание врз виртуелната валута и пазарите на благородни метали?、Не можам да кажам со сигурност、Дали Биткоин ќе биде средство споредливо со златото во иднина、Дебатата е поделена, но、Дебатата сега е во врска со тоа дали Биткоин еден ден ќе може да се спореди со златото како средство за заштита од инфлација и диверзификација на портфолиото.、Биткоинот, кој се зголеми за 150% оваа година, падна минатата недела、3Забележан најголем пад од месецот、Инвеститорот за виртуелна валута Jeanан-Марк Бонуфу ја потенцира големата нестабилност на Биткоин, што предизвикува двоумење на општите инвеститори. „Златото некогаш беше безбедно прибежиште за светот и бебињата.、Сега се заменува со средства како Биткоин “.、Ако дури и дел од парите што ги држат општите инвеститори започнуваат да се преселуваат во индустријата за парички、Поранешен хеџ фонд за стоки што ќе ја промени стратегијата на диверзификација на Вол Стрит […]

 • 23/11/2020

2020Биткоин, кој на 24 ноември 2014 година привремено надмина 19.100 долари и повторно го враќа вниманието

Виртуелна валута (крипто средство) што покажува зголемување на цената што потсетува на меурот Биткоин што повторно го враќа вниманието поради зголемувањето на цената што потсетува на меурот Биткоин подолу(БТК)チャートを見てみよう ビットコインの価格は、2020Над 1,2 милиони јени на 10 октомври 2014 година、Продолжете да се кревате од таму、2020年11月24日に一時19100ドルを突破しました最後に19100ドルを突破したのは2018年1月8日で、2Највисока цена за прв пат во последните 5 месеци (дневна просечна цена)、Coincheck調べ)となりました しかし、Цената овој пат се зголеми、バブル期とは異なる冷静な状況を示していますこれまでの状況とは具体的に何が違うのでしょうか? 業界の第一線で活躍してきた者としては、2020Мислам дека проценката на активата на крипто се промени од шпекулации во средства од почетокот на годината.

 • 14/10/2020

Дали Bitcoin веќе стана „Дигитално злато“?

Дали Bitcoin е веќе воспоставен како „дигитално злато“? неодамна、Биткоинот често се нарекува „дигитално злато“、Да се ​​биде класа на средства што не е поврзано со одредена земја или регион、Поради сличности како што се ограничувања за издавање、Некои луѓе рекоа дека е слично на златото, но、Од интензитетот на флуктуации на цените за време на периодот на меурчиња、Не е широко прифатена、Заборавено но、Неодамна, зборот „дигитално злато“ се појави во големите медиуми.、Поради ширењето на новиот вирус на корона、Можеби вредноста на крипто-средствата што не се поврзани со одредена земја или регион е преценета.? 2020година、Ширење на новиот вирус на корона、Тоа ги смени нашите животи на невиден начин.、Никогаш не сум го видел тоа пред средината на февруари 2020 година、Поради движењата на ризик-загриженост за влијанието на коронавирусот врз реалната економија、Берзата падна во опашка, а потоа、2020Светската здравствена организација (СЗО) издаде пандемиска декларација на 11 март 2014 година.、Протокот станува се посилен、 […]

 • 01/02/2020

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 3

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 3 DeFi(Децентрализирани финансии) Очекувања за иднината Таа можност DeFi(Децентрализирани финансии)Што е Што е тоа? DeFi(Децентрализирани финансии)は は Децентрализирани финансии:DeFi)、Финансиски екосистем изграден на блокчејн мрежа Швајцарската СЕБА банка има уникатни карактеристики американски долари、Долар од Хонг Конг、Користење на многу легални валути како што се сингапурските долари、Bitcoin、Ethereum、Можете веднаш да тргувате со виртуелни валути како што е Стела Румен. Можете да отворите сметка за околу 15 минути по телефон. Ако сте квалификуван инвеститор、Не мора да одите во Швајцарија “, вели извршниот директор на СЕБА, Гвидо Билер.(Гвидо Булер)Тој вели дека постојат суштински аспекти на деловното работење во банкарството.、Складирање на приватниот клуч на клиентот Пита со малини со микро компјутер(Малина Пи)Извршете го вашиот сопствен јазол на мрежата на молња изграден погоре、Асет Манаг од Црна Река, кој себе си се нарекува либертаријанец […]

 • 30/01/2020

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 2

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 2 Швајцарски DAVOS- Швајцарската банкарска индустрија、ДАВОС, Швајцарија, познат по заштита на богатството на богатите од античко време- Швајцарската банкарска индустрија、Познат по тоа што долго време го штитеше богатството、Некои банкари сметаат дека Биткоинот е погоден за швајцарскиот финансиски сектор, иако таквите банки се уште можат да бидат во малцинство.、СЕБА банка АГ, со седиште во Цирих, Швајцарија, ноември 2019 година、Покрај општите банкарски лиценци、Законско притвор за валута、Виртуелно складирање на валути、Дебитна картичка поврзана со виртуелна валута што автоматски се претвора во легална валута на задниот крај за време на купувањето、Швајцарската банка СЕБА лансираше серија услуги како трговија со виртуелни валути преку мобилни апликации、Гвидо Билер, извршен директор на швајцарската банка СЕБА, лансираше серија услуги како што се трговија со виртуелни валути преку дебитни картички и апликации за мобилни телефони.(Гвидо Булер)Според г.、Банката е Управување со средства на Црна Река(Управување со средствата на Црна Река)Гај Шв, исто така основач на […]

 • 13/12/2019

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 1

Финансиско кралство Швајцарија Швајцарските банки со финансиски корени веќе се префрлаат на ерата на биткоини Дел 1 СЕБА е основана како швајцарска банка за крипто средства、Најави нови понуди на услуги во 9 земји Крипто Асет банка во Швајцарија(Банка за криптовалути)СЕБА банка е основана како、Објавено на 12 декември 2019 година за да обезбеди услуги во 9 нови земји Кои се 9-те нови земји во кои треба да се приклучат?、Англија、Франција、Германија、Австрија、Португалија、Холандија、Сингапур、Хонг Конг、Во Италија、СЕБА банка започна услуга со крипто средства за институционални и квалификувани инвеститори во СЕБА банка со седиште во Цирих, Швајцарија、Во прилог на услугата за онлајн банкарство на крипто средства, складирање и управување со крипто средства、Финансирање со крипто средства како колатерал Ние обезбедуваме услуги како размена на крипто средства за правна валута Ракување со крипто средства Биткоин、Ethereum、Стела、Лесна паричка、Вкупно 5 брендови Ethereum Classic ракуваат со крипто средства、Bitcoin、Ethereum、Стела、Лесна паричка、5 типа на Ethereum Classic SEBA ќе бидат Швајцарското биро за следење на финансискиот пазар во август оваа година […]

 • 01/12/2019

Што е Bitcoin? Што е блокчејн? Што е рударство?

ビットコインとは?ブロックチェーンとは?マイニングとは? ビットコインとは?ビットコインってなに? ビットコイン(Bitcoin)は、Peer to Peer врз основа на протокол со отворен извор со користење на дневници за јавни трансакции(F2F)を実現した決済で送金可能な通貨です ビットコイン(Bitcoin)は数ある暗号資産の中で「王様」のような象徴的な通貨 貴金属でいう金のような存在で人々の信用によって価値が決まり保たれます 中央銀行発行通貨、企業群のような中央集権型の発行体が無いのが特徴です ブロックチェーンとは?ブロックチェーンってなに? ビットコイン開発の過程でブロックチェーンは誕生した ブロックチェーンとは主にビットコインの取引を記録する分散型台帳を実現する為の技術です ブロックチェーンはビットコインの中核をなす「トランザクションデータ」の技術のことを指します 取引データ(履歴)を「トランザクション」と呼びブロックは複数の取引の集合体ですこれらのブロックが連続して格納されている状態を「ブロックチェーン」と呼びます 暗号資産(仮想通貨)を送る際の取引履歴のデータを「取引」といい、 […]

> Место за курација на криптовалути

Веб-страница за курација на криптовалути

„Веб-страница на светска виртуелна валута / криптографска валута / нова меѓународна дигитална валута глобален портал“

Глобално компатибилна виртуелна валута, крипто валута, блокчејн, тип на социјални мрежи, сеопфатна сумарна информација за порталот

Сеопфатна страница за вести за крипто средства, светска база за пренос на информации(Глобална страница)Големи брендови за виртуелна валута, имиња, видови, карактеристики, рангирање, стапка на промена, ликвидност, цени, начини на набавка, пазарна вредност, графикони во реално време, материјали, рангирање на волумен, итн. Технологија / технологија на блокчејн, трговија / купување / продажба на дигитални валути Корисни вести, колумни, теми, написи, споделување информации и ширење на вируси до луѓето ширум светот како страница за вести на сите криптовалути

Ајде да одиме на Месечината со вас како супер трговец со трговци
Виртуелна валута / крипто средства Интернет-страница на меѓународен глобален портал
Гвмг - Глобална група за маркетинг на вируси

CTR IMG